Новини
 
Пазарджишкият окръжен съд на основание чл. 6 във връзка с чл. 119, ал. 2 ТЗ с решение № 1312 от 17.VI.2004 г. по ф. д. № 1096/2003 вписа в търговския регистър промяна за "Омега - Гюрсел Ингилизов" - ООД, гр. Пещера: заличава прокуриста Нурай Мехмедова Тукова; дружеството ще се представлява само от управителя Гюрсел Ремзиев Ингилизов.
Източник: Държавен вестник (24.06.2005)
 
Пазарджишкият окръжен съд на основание чл. 6 във връзка с чл. 119, ал. 2 ТЗ с решение № 1311 от 17.VI.2004 г. по ф. д. № 858/2003 вписа в търговския регистър промяна за "Саян - Гюрсел Ингилизов" - ООД, гр. Пещера: заличава прокуриста Нурай Мехмедова Тукова; дружеството ще се представлява само от управителя Гюрсел Ремзиев Ингилизов.
Източник: Държавен вестник (24.06.2005)
 
Пазарджишкият окръжен съд на основание чл. 6 във връзка с чл. 119, ал. 2 ТЗ с решение № 1315 от 17.VI.2004 г. по ф. д. № 857/2003 вписа в търговския регистър промяна за "Скарпи - Гюрсел Ингилизов" - ООД, гр. Пещера: заличава прокуриста Нурай Мехмедова Тукова; дружеството ще се представлява само от управителя Гюрсел Ремзиев Ингилизов.
Източник: Държавен вестник (24.06.2005)
 
Пазарджишкият окръжен съд на основание чл. 6 във връзка с чл. 119, ал. 2 ТЗ с решение № 1316 от 17.VI.2004 г. по ф. д. № 1096/2003 вписа в търговския регистър промяна за "Възход - Гюрсел Ингилизов" - ООД, гр. Пещера: заличава прокуриста Нурай Мехмедова Тукова; дружеството ще се представлява само от управителя Гюрсел Ремзиев Ингилизов.
Източник: Държавен вестник (24.06.2005)
 
Производители на мебели, облекла и обувки атакуваха в съда новата схема за технологична модернизация на малки и средни предприятия по ОП "Конкурентоспособност". Те са пуснали жалба до Върховния административен съд за това, че със заповед на Министерството на икономиката ги изключват от възможността да кандидатстват за безвъзмездно финансиране по програмата. По нея ще бъдат разпределени 50 млн. евро. Проектите на кандидатите се приемат до април. Жалбата е подписана от пет фирми от ощетените сектори. Това са производителите на обувки "Ингилиз" и "Колев и Колев", на облекла "Сивен-Стил" и "Възход Манифакчъринг" и мебелната фирма "Геномакс" ООД. Тази програма се очакваше с голямо нетърпение от фирмите, защото е единствената, която дава достъп до директна помощ за купуване на машини, каза Иван Колев, собственик на "Колев и Колев" ООД. Сега недоволството е огромно, допълни той. Заповедта на министерството, която се атакува в съда, е подписана от шефа на дирекцията "Европейски фондове за конкурентоспособност" Грета Добрева, която според жалбоподателите не е компетентно лице. Атакуван е и фактът, че парите са предназначени за фирми от сектор "Преработваща промишленост", но от него се отстраняват някои браншове. Трите браншови организации вече са се срещали с министъра на икономиката Трайчо Трайков. Той им обяснил, че парите ще се дават само на фирми от приоритетните за българската икономика сектори. А според икономическата стратегия на България шивашката, мебелната и обувната промишленост не са сред тях. От министерството отговориха за в. "Стандарт", че след като оценят проектните предложения и анализират резултатите, за следващата процедура за технологична модернизация в малки и средни фирми могат да бъдат включени и други сектори. Следващият транш ще бъде отворен до края на годината.
Източник: Стандарт (03.02.2011)
 
Българската компания INGILIZ с бляскава изява на инаугурацията на Доналд Тръмп Обувките на българската марка INGILIZ, произвеждани в град Пещера са любим аксесоар на десетки световноизвестни актриси, модели, музиканти и инфлуенсъри. Българският обувен производител прави звездна експанзия зад Океана, развивайки иновативните си модели с подкрепа от ББР. Историята на INGILIZ започва през 1976 г., когато младата Фатима се присъединява към бивша социалистическа фабрика за обувки. Бързо предава страстта си към модата на сина си Гюрсел, който завършва специалност „Дизайн на модни обувки“ и през 1983 г. започва работа в същия завод. Там той заема различни позиции като технолог и моделиер и усъвършенства уменията си, а няколко години по-късно предприемчивостта и вниманието му към детайла водят до основаването на семейната фирма INGILIZ, вдъхновена от фамилното име Ингилизови. Четири години по-късно, през 2000 г., фирмата закупува първия си собствен цех. INGILIZ прави изключително смел залог, като започва и първото у нас производство на калъпи за обувки. Днес тя напълно е затворила цикъла и е лидер на Балканите в създаването на консумативи – калъпи, саи, табани и ходила. 50% от продукцията на фабриката се реализира в САЩ и в сегмента на премиум обувките. 30% отиват в Китай и едва 7% остават у нас. Освен обувки, компанията продава и калъпи за фабрики в Гърция, България и Румъния. Преди пандемията от Covid-19 са работели с 488 фирми, сега само с 50. Останалите още се възстановяват от кризата. Компанията е напълно енергийно независима, като работи по различни инициативи за намаляване CO2 емисиите в околната среда. Традиционните източници на светлина са заменени изцяло с LED тела във всичките й производствени, административни и търговски обекти. Започва и инициатива за преминаване към 100% възобновяеми зелени енергийни източници. Шест фотоволтаични покривни инсталации произвеждат приблизително 4 500 000 киловатчаса електрическа енергия годишно, покриващи цялото потребление на фирмата, като спестяват 486 тона CO2 емисии. INGILIZ разработва лепило на водна основа, което да замести ацетоновото, циповете на обувките се създават от рециклирани бутилки. Рециклират се и компонентите, и опаковките за обувки. Иновативната компания финансира развитието на дейността си с подкрепата на Българската банка за развитие, а бъдещите й планове включват експанзия на нови пазари и усъвършенстване на използваните технологии.
Източник: Стандарт (24.01.2025)