Новини
Новини за 2008
 
Софийският градски съд на основание чл. 6 във връзка с чл. 231 ТЗ с решение от 22.II.2007 г. по ф. д. № 4802/2002 вписва промени за "Новита хотели" - АД: вписва промяна на седалището и адреса на управление в София, район "Витоша", бул. А. Пушкин 84, офис на партерния етаж на тяло А и Б; променя наименованието на "Новита холдинг груп" - АД; вписва нов устав.
Източник: Държавен вестник (05.03.2008)
 
Има ли пръст Таки в развитието на бизнеса в Югозападна България - това е въпрос, над който няма смисъл да се умува, ако се проследи историята на дружествата му. Колкото до "другите" му интереси, това действително е въпрос, над който си заслужава да се замислят..., най-вече компетентните служби, които досега пазят "деликатно" мълчание. Според ДАКСИ човекът, който много често се спряга в доклади на различни служби за стокова контрабанда и карго от Китай, има доста бизнес интереси в този район. Само да споменем, че той е съдружник с други двама скандалноизвестни бизнесмени от Дупница, заради които хвръкна главата на бившия вътрешен министър Румен Петков. Това са бившите спецченгета Ангел Христов и Пламен Галев, които заедно с Таки са собственици на дружеството за строителство "Сити Асет Мениджмънт", регистрирано в Пернишкия окръжен съд. Тримата са съдружници и в "Кей Ейч Партнер", дружество в сферата на водния транспорт, регистрирано в Дупница. Таки и т. нар. братя Галеви имат дялове и в "Югозападна инвестиционна компания", регистрирана също в Перник. Четвъртият им съдружник в посочените фирми пък от своя страна има много тесни бизнес интереси със собственика на "Дюни" Людмил Стайков
Източник: Банкеръ (10.05.2008)
 
Новита холдинг груп АД - София свиква Годишно общо събрание на акционерите на 31.07.2008. Дневният ред съдържа: доклад за дейността на дружеството през 2007 година, промени в устава на дружеството.
Източник: Агенция по вписвания (16.12.2008)
 
Новита холдинг груп АД - София свиква Извънредно общо събрание на акционерите на 30.01.2009 с основна точка в дневния ред: промяна на наименованието на фирмата на "Новита Холдинг груп" АД; промени в съвета на директорите; промяна в устава.
Източник: Агенция по вписвания (16.12.2008)